Dažniausiai užduodami klausimai

No two projects are remotely the same. We tailor our services and teams to meet your project goals and budget, providing the highest level of service in the most efficient manner.
Atsiperkamumą galima įvertinti tik pagal individualų kliento vartojimo profilį. Kadangi siūlome vieną mažiausių kainų rinkoje, atsiperkamumo laikas gerokai sutrumpėja. Jis priklauso nuo kelių veiksnių – elektros sąnaudų, pasirinkto sprendimo ir finansavimo sąlygų. Be to, didesnės galios LUMENINN SOLAR sistema atsiperka greičiau, kadangi įrengimo kaina už kilovatą (kW) yra mažesnė.
Pirmiausia reikia pasitikrinti, kiek kWh suvartojama per metus. Tai galima padaryti ESO tinklalapyje. Be to, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad elektros naudojimas vis didėja – auga elektromobilių rinka, daugėja išmaniųjų elektros prietaisų namuose ir pan. Visos šios tendencijos lemia, kad ateityje elektros sunaudojimas tik didės. Saulės elektrinė – investiciją į tvarumą ir mažesnęs sąskaitas už elektros suvartojimą tiek šiandien, tiek ateityje. Įsigijus saulės elektrinę, galima pasirinkti vieną iš keturių ESO planų. Vienas tokių – atiduoti 41 proc. elektros energijos ESO už tinklų panaudą (Daugiau informacijos čia). Atkreipiant dėmesį į šiuos du veiksnius LUMENINN ekspertai rekomenduoja įsirengti didesnės galios saulės elektrinę negu sunaudojama elektros energijos šiandien. Be to, LUMENINN SOLAR didelės galios saulės moduliai užima mažiau ploto – o tai svarbu norint pasiekti didžiausią galingumą mažesniame plote.
Dažniausiai saulės moduliai montuojami ant šlaitinio stogo. Naudojamos montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms. Be to, pritvirtintos jos visiškai nepažeidžia stogo dangos. Saulės elektrinė taip pat gali būti montuojama ant žemės ar plokščio stogo. Palankiausios kryptys – pietūs, pietvakariai ir pietryčiai.
Nors dėl trumpesnių dienų saulės elektrinės pagamina mažiau energijos, turint saulės elektrinę žiemos metu galima atgauti vasaros metu į ESO tinklus pateiktos elektros energijos kiekį. Ir mokant tik naudojimosi tinklais paslaugos kainą.
Geografinė saulės elektros gamybos vieta nėra svarbi. Gyventojas elektrą gali gamintis ne tik ant savo namo, bet ją gali gaminti kitoje vietoje – pavyzdžiui, sodyboje – o naudoti elektrą savo namuose mieste. Be to, vienos saulės elektrinės pagamintos elektros naudotojais gali būti keli asmenys.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad daugiabučių namų gyventojai, taip pat gali naudoti elektros energiją, pagamintą pavyzdžiui sodybose ar nuosavuose sklypuose įrengtose saulės elektrinėse. Taigi, elektrą galite gaminti, pavyzdžiui, sodyboje, o naudotis ja bute, daugiabutyje arba išskaidyti. Papildoma informacija teikiama ESO.
Įsirengiant saulės elektrinę iki 30 kW techninis projektas nėra reikalingas ir jo nereikia derinti su ESO.
Galima. Parama teikiama elektrinėms iki 10 kW. Tačiau LUMENINN ekspertai siūlo neapsiriboti, o pirmiausia įsivertinti savo realų elektros suvartojimą. Net ir įsirengus, pavyzdžiui, 20 kW saulės elektrinę ir gavus paramą 10-iai kW LUMENINN siūlo konkurencingą kainą rinkoje, kuri pagreitins saulės elektrinės atsiperkamumo laikotarpį.