Apie mus
Kuo skiriasi Shingled technologija nuo standartinių saulės modulių?
Apie mus
LUMENINN SOLAR naudoja naujausią saulės modulių technologiją
Apžvelgiant saulės modulių pasiūlą, galima būtų išskirti 5 modulių tipus, pagal jų technologiją.
1 kartos saulės moduliai yra polikristaliniai. Jie gaminami iš polikristalinio silicio, kuris yra žemesnės kokybės ir pigesnis lyginant su monokristaliniu siliciu. Dėl šios priežasties polikristaliniai saulės moduliai yra mažiau veiksmingi, pigesni ir paprastesni. Polikristalinius modulius galima atskirti iš jiems būdingos mėlynos spalvos. Jų efektyvumas yra mažiausias, lyginant su kitais, to paties dydžio moduliais.
2 kartos saulės moduliai yra monokristaliniai- pagaminti taip pat iš silicio, tik čia jau yra gerokai ilgesnis technologinis procesas, kurio metu silicio kristalas yra auginamas idealios cilindro formos ir vėliau pjaustomas bei naudojamas elementams gaminti. Dėka ilgesnio ir kokybiškesnio technologinio proceso yra pasiekiamas didesnis efektyvumas, atsparumas ir ilgaamžiškumas. Žinoma, dėl šių priežasčių, šie moduliai, lyginant su polikristaliniais yra brangesni. Taip pat monokristalinių modulių spalva yra gerokai tamsesnė (dažniausiai juoda).
3 kartos moduliai vadinami “Half-cut”. Tai tarsi du mažesni elementai viename modulyje. Jų pranašumas yra tas, kad padalinus modulį į dvi dalis, galima sumažinti elektros gamybos nuostolius, atsiradusius dėl krintančio šešėlio, nešvarumų ar kitų veiksnių, galinčių paveikti modulių veikimą. “Half-cut” technologija leidžia išsaugoti pusės panelės efektyvumą, esant pažeistam elementui.
4 kartos panelėse yra naudojamas kiek kitokia elementų klojimo technologija, mažinant tarpus, todėl mažesniame plote telpa daugiau elementų. Tai reiškia, kad saulės panelė tampa dar efektyvesnė, tačiau elementų jungimo metodas išlieka toks pats. Dėl šios priežasties, esant pažeistam elementui, nukenčia dalis modulio darbo.
5 kartos panelėse yra naudojama pati naujausia elementų klojimo technologija (dar vadinama matricos technologija), kuri leidžia, tame pačiame plote išgauti maksimalų efektyvumą. Didelės pažangos dėka, kuriant modulį buvo panaudoti elektrai laidūs klijai, kurie leido sujungti fotoelementus tarpusavyje čerpių principu. Tai leidžia grandinei dirbti mažesne apkrova, turėti žemesnę veikimo temperatūrą, todėl elementai neperkaista, nėra pažeidžiami, ir tai lemia didesnį našumą, ir efektyvumą. Toks jungimo būdas leido pasiekti dar didesnį atsparumą apkrovoms (pvz. sniegui),apsaugoti modulius nuo skilimų, įtrūkimų ar kitų pažeidimų, taip pat padidinti efektyvumą ribotame plote, maksimaliai pašalinant šešėlių kritimo įtaką. “Čerpinis” jungimas turi ir kitą efektą- nelikus jungtims tarp fotoelementų, lieka vientisa ir graži juodi spalva.
LUMENINN SOLAR modulių juostinė (shingled) technologija – patikimesnė. Čia fotoelementai per visą jų ilgį sujungti naudojant elektrai laidžius klijus (ECA), kurie suteikia moduliams laidumą ir lankstumą.
Taip pašalinama rizika, kad juostos ilgainiui išsikraipys. Dėl šių priežasčių LUMENINN SOLAR moduliai daug atsparesni šalčiui, drėgmei ir dideliam sniego kiekiui.